
Stephan Covey heeft zeven gewoonten ontdekt van bijzonder effectieve mensen. Bij de zevende gewoonte hoort het volgende verhaal:
Een man wandelt door het bos en ziet een andere man heel hard zagen aan een boom. Op de terugweg wandelt de man weer langs de zagende man die nog steeds heel hard aan het zagen is aan dezelfde boom. Hij loopt naar hem toe en zegt dat het waarschijnlijk harder opschiet met zagen als hij even zou stoppen om zijn zaag scherper te maken. De zagende man antwoordt dat hij daar helemaal geen tijd voor heeft omdat hij zo hard moet zagen.
Moraal: neem af en toe tijd om na te denken of je nog wel effectief met je tijd omgaat. Besteed je wel tijd aan de juiste dingen? Wat vind je écht belangrijk? Wat wil je uiteindelijk bereiken?